Co je láska?

4. prosince 2007 v 20:35 |  nezařaditelné
Byla jednou jedna otázka, na kterou se snažilo najít odpověď velmi mnoho moudrých lidí a přesto na ni nikdo přesně odpovědět nedokázal. Není to proto, že by oni lidé nebyli dost moudří, nebo proto, že by na ni neexistovala odpověď, je tomu tak proto, že na tuto otázku existuje nepřeberné množství odpovědí. Mě zaujala jedna, kterou jsem si přečetla v knize od Dorothy Laudanové Dr. Quinnová - Co je láska?. V této knize, úplně na konci, čte reverend Johnson slohovou práci na téma Co je láska, kterou napsal Brian Cooper, jeden z hlavních hrdinů. A jeho odpověď zní:
"Co je láska? Láska je, když je člověk tak hloupý, že se mu chce plakat, když by se měl vlastně radovat. Láska je, když se člověk bouchne do hlavy, jen aby pro druhého udělal něco pěkného, nebo když kvůli němu na pikniku snese i mravence v másle. Láska je, když Matthew líbá Ingrid, protože to má ve své divadelní roli, a když si kvůli ní obuje i pár starých holínek. Láska je, když pan Bray koupí velký červený závěs a paní Dorothy mu za to řekne, že je starý blázen. A možná je láska i to, když Colleen napovídá Becky její roli a půjčí jí svůj kámen pro štěstí, který dostala od babičky. Láska je něco, o čem si musí občas popovídat muž s mužem. Muži ji totiž potřebují každý den a ženy jsou ty, které ji nosí v srdci, aby ji mohly mužům dávat. To je velké tajemství lásky."
Možná zní tahle odpověď jednoduše, naivně, ale je v ní obrovská pravda: láska znamená hodně dávat, aniž čekáte, že hodně dostanete. Láska udělá i z drobností obrovské dary (a teď nemám na mysli žádné materiální věci!!!!!)
Zkuste si také odpovědět na tu zdánlivě jednoduchou otázku "Co je láska?"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lusili Lusili | 9. prosince 2007 v 10:59 | Reagovat

Ale neznamená to jen dávat a nic (zcela nic) nedostávat!!!!!!!!!!! To pak není úplná láska!!

2 Lea de Bahn Lea de Bahn | 9. prosince 2007 v 20:14 | Reagovat

Ale já dostávám! Hrozně moc!

3 Lusili Lusili | 9. prosince 2007 v 20:15 | Reagovat

...pak je to v pořádku...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama